תמיד שמעת על קרוב, בן משפחה או חבר שקיבל החזרים של אלפי שקלים בגין תשלום מס עודף. מהיום גם אתה יכול לברר את זכאותך להחזרי מס לשכירים.

מי זכאי להחזרי מס?

תנאי ראשון לזכאות להחזרי מס הוא כמובן תשלום של מס.

רק אזרח שנוכה לו מס מהמשכורת יכול לקבל החזרי מס. (במידה ונוכה מס יותר מהנדרש עפ"י החוק)
כדי לוודא שנוכה לך מס מהמשכורת כל שעליך לעשות הוא לבדוק בתלוש משכורת בחלק של ניכויים אם מופיע תשלום המועבר למס הכנסה. רק במקרה כזה נוכה לך מס מהמשכורת!

במידה ונוכה לך מס מהמשכורת קיים סיכוי גדול (80% מהשכירים המשלמים מס, משלמים מס עודף) שמגיע לך החזרי מס. חוקי מס הכנסה המורכבים יוצרים מצבים רבים בהם מנוכה מס גבוה יותר מהמס בו חייבים ורק הגשת דוח למס הכנסה תגרום להחזר המס העודף ששולם.

למה להגיש בקשה להחזרי מס דרך גוף מקצועי?

פניה באמצעות אנשי מקצוע למס הכנסה מזרזת את תהליך החזרי המס וגורמת לטיפול מקצועי ואומדן מדויק של החזרי המס הצפויים, תוך שימוש בתוכנות המתאימות ובידע הנדרש וחוסכת ללקוח את הזמן ואי הנוחות שבמפגש עם רשויות המס.

מדוע להגיש את הדו"חות דווקא דרך "החזרי מס בישראל"?

  • אנשי מקצוע מומחים ובעלי ניסיון יבדקו את הדו"ח שלך ויביאו למקסימום החזרי המס המגיעים לך תוך ניצול מלוא הזכויות המגיעות לך כחוק.
  • אנחנו מתחייבים לשמירה על סודיות ודיסקרטיות מלאה.
  • משרדינו מחובר למחשבי מס הכנסה וביטוח לאומי ומשתמש בתוכנות המאושרות ע"י רשויות המס.
  • בדיקת הזכאות להחזרי מס נעשית ללא תשלום כלשהוא מצדך.
  • במידה וחסרים לך טפסים לשם הגשת הדו"ח אנו דואגים להשגתם.

יש לדעת:

  • החזרי מס אפשר לבקש עד שש שנים אחורה.
  • שכיר נשוי המגיש בקשה להחזרי מס חייב להגיש גם את כל המסמכים של בן הזוג.
  • מס הכנסה מעביר את הכסף ישירות לחשבונך ומחויב לעשות זאת תוך שלושה חודשים מיום קבלת הדו"ח.
  • לסכום המגיע ממס הכנסה מתווספת ריבית שנתית בשיעור של 4%

לסיכום:
אם הנך שכיר ומצאת את עצמך זכאי להחזרי מס לשכירים הינך מוזמן לפנות למשרדינו ואנו מתחייבים לטיפול מקצועי, יעיל ומהיר. לווי צמוד משלב השגת הטפסים ועד לקבלת הפיצוי הכספי המלא.

שווי נקודות זיכוי:

נקודות זיכוי מזכה את המשתכרים בהקטנה של סכום המס על הכנסה החייבת ומטרתה להקל בתשלום המס. כל תושב ישראל זכאי ל2.25 נקודות זיכוי (ובכך נוצר מצב בו תושב ישראל לעולם לא משלם מס מהשקל הראשון שהוא מרוויח) אך כיוון שהממשלה רוצה לעזור לשכבות החלשות ולעודד אוכלוסיות שונות לצאת לעבוד, ניתנות נקודות זיכוי נוספות לאוכלוסיות אלו כגון: נשים,עולים חדשים, חיילים משוחררים, משפחות חד הוריות ועוד.
לנקודת זיכוי יש ערך כספי אשר מתעדכן אחת לשנה.

כאשר רוצים לחשב כמה מס צריך לשלם יש להסתכל במדרגות המס של אותה שנה ולערוך חישוב של סך כל המס שאדם צריך לשלם ולאחר מכן מפחיתים מהסכום הזה את מספר נקודות הזיכוי שלו כפול השווי הכספי של נקודת זיכוי באותה שנה.

 
*תוכן זה אינו תחליף לחוות דעת מקצועית וכל הפועל על פיו עושה זה על אחריותו המלאה.